Serdecznie zapraszamy do osobistego odwiedzenia Arolsen Archives. To największe na świecie archiwum, zawierające informacje o ofiarach narodowego socjalizmu, jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy jednak o zwrócenie uwagi na specjalne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. 

Godziny otwarcia i czytelnia

Od 7 marca 2022 r. czytelnia Arolsen Archives zostanie ponownie otwarta – z zachowaniem reżimu sanitarnego, wynikającego z pandemii. Wszelkie informacje na temat korzystania z czytelni można znaleźć tutaj.

Zachęcamy do korzystania z archiwum online (poszukiwania) oraz z formularza online (zapytania). Chcielibyśmy nadal wspierać Państwa najlepiej, jak potrafimy, i z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

poniedziałek – czwartek 8:00 – 17:00
piątek 8:00 – 13:00 | 13:00 – 15:30 po wcześniejszym umówieniu

 

Zgłoszenie wizyty

Aby zapewnić Państwu optymalne wsparcie na miejscu, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie planowanej wizyty oraz poinformowanie nas o rodzaju prowadzonych poszukiwań. W związku z tym odsyłamy do naszego formularza zgłoszeniowego, który ułatwi nam opracowanie Państwa zgłoszenia dotyczącego planowanej wizyty. (Państwa zapytanie)

 

Wystawa „Pomnik z papieru”

Nasza wystawa pozwala poznać obfitującą w przeróżne wydarzenia historię trwających od siedmiu dekad prób odnalezienia osób zaginionych oraz dokumentację zbrodni hitlerowskich. Ze względu na kryzys spowodowany koronawirusem wystawa jest jednak aktualnie zamknięta. Tutaj znajdą Państwo więcej informacji o wystawie, a także będą mogli przejść poszczególne stacje i zagadnienia podczas wirtualnego spaceru! (Pomnik z papieru: historia Arolsen Archives)

Godziny otwarcia:
Zamknięte do odwołania.

Lokalizacja

Archiwum Arolsen Archives znajduje się w Bad Arolsen, mieście położonym w północnej Hesji, niedaleko Kassel.

Arolsen Archives
Große Allee 5-9
34454 Bad Arolsen
Niemcy

Wystawa
Schloßstraße 10
34454 Bad Arolsen
Niemcy

Support us
Nauczyć się więcej